Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

SEPS úspešne obstarala podporné služby na rok 2024 s úsporou € 15 mil.

SPP informuje o cenách za dodávku energie v roku 2024

Pozitívny výsledok hospodárenia štátneho SEPS-u

SPP – distribúcia spolu s partnermi podporí nákup nového kotla sumou do výšky 600 EUR

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Dni energie a ekológie na Slovensku (DENS) 2019

Chcete aj Vy bývať lacnejšie? Pomôže zvýhodnený úver ŠFRB či príspevok na zateplenie rodinného domu.

Viete ako znížiť výdavky na energie? Zaujímajú Vás dotácie na solárne systémy, fotovoltiku, tepelné čerpadlá či kotly na biomasu?

Poznáte fungovanie elektromobilu či elektrobicykla?

Triedite odpad správne?

Alebo len chcete stráviť príjemný deň so svojimi ratolesťami?

Príďte na DENS 2019, dozviete sa viac a ešte sa aj zabavíte.

Aj v roku 2019 sme sa s našim vlajkovým podujatím Dni energie a ekológie na Slovensku (DENS) 2019 zastavili vo viacerých slovenských mestách. Návštevníkom a obyvateľom 6. ročníka populárneho podujatia sme odprezentovali zelené technológie, úspory energie, ochranu životného prostredia a klímy, udržateľnú dopravu a množstvo aktivít pre detí a mládež. Podujatie je totiž určené pre celé rodiny s deťmi, takže všetci sa niečo naučili, ale aj zabavili. S DENS 2019 sa predstavili v Žiline (Nám. A. Hlinku – 4.6.2019), Banskej Bystrici (Nám. SNP – 6.6.2019) a Bratislave (OD IKEA – 8.6.2019) . Kto prišiel, určite neobanoval.


Viac fotiek »

Návštevníkom sme umožnili bližšie sa zoznámiť so solárnymi systémami či už na ohrev vody (fototermika) alebo na produkciu elektriny (fotovoltika). Nechýbali ani praktické informácie o populárnych možnostiach získania (i) príspevku na zateplenie rodinných domov, (ii) zvýhodnených úverov na obnovu bytových domov a (iii) dotácií na kúpu fotovoltických panelov, solárnych systémov, kotlov na biomasu či tepelných čerpadiel. SIEA navyše poradila ako šetriť energiou v domácnosti. Určite potešili aj vystavené elektromobily a stále populárnejšie elektrobicykle. Zaujímavosťou bola aj účasť Slovenských elektrární, keďže sú prevádzkovateľom jadrových zdrojov, čím perfektne doplnili Vodohospodársku výstavbu, ktorá zasa vlastní vodné elektrárne. A čo majú tieto zdroje spoločné? Vďaka nim a ešte solárnym elektrárňam má Slovensko veľmi zaujímavý energetický mix, keďže väčšina elektriny je produkovaná ekologicky, čiže bezemisne. No a v Banskej Bystrici a Bratislave ste zasa mohli odovzdať použitý kuchynský olej, ktorému Slovnaft dáva druhú šancu.

Veľmi zaujímavé projekty na podujatí odprezentovala Vodohospodárska výstavba, š.p., ktorá prevádzkovaním Vodného dielo Gabčíkovo, zabezpečuje splavnosť Dunaja, protipovodňovú ochranu a výrobu "čistej", t.j. bezemisnej elektrickej energie.


Ako sme však avizovali, mnoho aktivít bolo zameraných na deti a mládež či už ohľadne triedenia odpadu alebo ochrany životného prostredia, jednoducho eko informácie hravou formou.

Cyklistický trenažér v Žiline

Sme nesmierne radi, že aj tentoraz nás podporili jednotlivé samosprávy a samotný DENS 2019 sme zorganizovali pod záštitou pána Ladislava Mika, vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a primátorov Bratislavy - Matúš Vallo, Banskej Bystrice - Ján Nosko a Žiliny - Peter Fiabáne a práve posledne menovaný nás príjemne prekvapil svojou osobnou účasťou a príhovorom.

V tejto súvislosti uvádzame našich partnerov pre rok 2019, ktorým patrí srdečné poďakovanie:

Hlavní partneriPartneri

Účasť ŠFRB na DENS 2019 je podporená vďaka programom IROP a EFRR:

Partneri tomboly

Zároveň si dovoľujeme pozvať aj ďalších partnerov, ktorí by sa nášho nasledujúceho podujatia DENS 2020 chceli aktívne zúčastniť, resp. nás podporiť iným spôsobom.

Ladislav Miko - vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku

Život bez energie si v modernej spoločnosti už nevieme predstaviť; zároveň nikdy neboli otázky dopadov našej civilizácie na ekosystém Zeme, Európy či našej krajiny naliehavejšie. Výzvy v oblasti udržateľnej energie a energetickej efektívnosti sú často mimoriadne zložité, nie je ale možné ich obísť. Vítam preto DENS ako fórum, kde je možné hľadať inšpiráciu a možnosti pre lepšie využitie udržateľných technológií a zelenej ekonomiky. Vidím stále obrovský priestor na zlepšenie, ktorý musíme v čo najkratšej dobre využiť.


Ján Nosko - primátor Banskej Bystrice

Som rád, že podujatie Dni energie sa okrem iných slovenských miest opäť uskutoční aj v Banskej Bystrici. Ochrana životného prostredia dnes patrí k najdiskutovanejším témam a inak to nie je ani v meste pod Urpínom. Usilujeme sa obyvateľom i návštevníkom ponúkať ekologickejšie možnosti. V našom Turistickom informačnom centre si môžu požičať e-bike a tento rok sme dokončili aj prvú reálnu cyklotrasu. Chceme zelené, zdravé a čisté mesto, čo závisí najmä od ľudí, ktorí v ňom žijú. V novinách preto informujeme o správnom separovaní odpadov, o pozitívnom využívaní mestskej hromadnej dopravy či o súčasnom nadmernom počte automobilov. Ako samospráva sa pravidelne zapájame do podujatí zameraných na skrášľovanie okolia a pomocnú ruku nám neraz podali aj deti zo základných a materských škôl. Hľadáme lepšie alternatívy, a preto plánujeme zrealizovať mnohé zelené projekty. Snažíme sa využívať efektívne možnosti ako úsporné inteligentné osvetlenie či priepustné mlatové chodníky miesto asfaltových. Pri rekonštrukcii materských škôl sa zameriavame na znižovanie energetickej náročnosti a obyčajné kontajnery na sídliskách chceme vymeniť za polopodzemné. Postupujeme malými krokmi k veľkému cieľu. Ďakujem organizátorom za to, že môžeme byť súčasťou Dní energie 2019 a želám im čo najviac účastníkov všetkých vekových kategórií. Som si istý, že trendy, ktoré toto podujatie nastoľuje budú pre mnohých inšpiráciou.

Peter Fiabáne - primátor Žiliny

V súčasnosti je téma ekológie, ochrany životného prostredia a efektívneho využívania energií vysoko aktuálna a vyžaduje si veľkú pozornosť verejnosti. Práve takéto podujatia prinášajú ľuďom možnosť zoznámiť sa s modernými a úspornými technológiami, ktoré sa dajú jednoducho zahrnúť do nášho každodenného života. Je potrebné uvedomiť si, že ak chceme pre nás a pre ďalšie generácie zachovať zdravé životné prostredie, tak sa musíme k nemu správať oveľa ohľaduplnejšie ako doteraz. Podujatie Dni energie a ekológie na Slovensku nám pomáha nájsť tú správnu cestu. Som veľmi rád, že sa v našom meste darí zavádzať alternatívne formy dopravy ako aj rôzne úsporné a ekologické opatrenia. Tento rok sme uviedli do prevádzky bezplatný systém zdieľania bicyklov tzv. bikesharing, ktorý sa od prvého dňa stal veľmi obľúbený. Podarilo sa nám rekonštruovať verejné osvetlenie v meste, pričom sme staré a energeticky náročné typy osvetlenia nahradili modernejšími a úspornejšími. Som presvedčený, že aj tento ročník Dní energie a ekológie prispeje k väčšiemu povedomiu medzi verejnosťou o zelených technológiách a ekológii.


Primátor Fiabáne po absolvovaní rýchlostnej skúšky v Žiline

Tombola

Určite potešili aj ceny do tomboly pre všetkých, ktorí sa aktívne zúčastnili nášho podujatia DENS 2019 v ktoromkoľvek meste (Žilina, Banská Bystrica, Bratislava). V žrebovaní boli tri poukážky na nákup v obchodnom dome IKEA v hodnote 50 eur (p. Alena, Rudolf a Anton), dva vyhliadkové lety vrtuľníkom ponad Liptov od Heliportu (p. Ladislav a Filip), krásny bicykel od Liberty (p. Nikola), ale aj ročné predplatné ENVIRO časopisu od SAŽP (p. Jarmila). Aktuálne kontaktujeme víťazov.

Vyhliadkový let vrtuľníkom ponad Liptov

Bicykel

Pravidlá účasti v tombole nájdete TU.


Mediálne výstupy

Správy RTVS: Reportáž zo Žiliny(od 38:58)
Bystrica SiTy: Reportáž z Banskej Bystrice
Stredoslovenská televízia: Reportáž z Banskej Bystrice
TASR: Žilina: Dni energie a ekológie predstavili alternatívy v doprave a energetike
Mesto Žilina: Navštívte Dni energie v uliciach Žiliny
TASR: Možnosti zateplenia a získania dotácií predstavia Dni energie v Žiline
Bystricoviny: Banská Bystrica sa vo štvrtok stane centrom energie a ekológie na Sovensku
Bratislavské noviny: Zajtra sa uskutoční podujatie Dni energie a ekológie
Mesto Žilina: Atraktívne podujatie DENS 2019 aj v tomto roku v Žiline
TERAZ: Podujatie Dni energie a ekológie sa v Bratislave uskutoční 8. júna
Banská Bystrica - Podujatia: Pozvánka DENS 2019
Radničné noviny BB: Plagát podujatia
SSE: Pozvánka od SSE
Kysucké Nové Mesto: Thermosolar sa zúčastní DENS 2019
ŠFRB: Uvítací deň na DENS 2019
SIEA: Pozvánka od SIEA
SAŽP: SAŽP opäť podporí Dni energie a ekológie

Ročníky:

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.