Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

J. Badida v TA3 o pozastavení odberu ruskej ropy

Kotlíkové dotácie na výmenu kotlov (spaľujúcich drevo/uhlie za zemný plyn)

Úsporná sprchovacia hlavica šetrí vodu aj peniaze

J. Badida v TA3 o zodpovednosti pri výstavbe elektrárne Mochovce

Kalendár akcií

Smart city v praxi ELO SYS 2019
21.5.2019, Nitra

Energy Camp 2019
30.-31.5.2019, Poprad

DENS 2019 - Žilina
4.6.2019, Nám. A. Hlinku, Žilina

DENS 2019 - Banská Bystrica
6.6.2019, Nám. SNP, Banská Bystrica

DENS 2019 - Bratislava
8.6.2019, OD IKEA, Bratislava

PR sekcia

Úspešné hospodárenie spoločnosti JAVYS v roku 2018

Aj Slovensko sa môže stať príkladom v oblasti jadrovej energetiky

Priaznivé výsledky 2018 sú po náročnom roku zadosťučinením

SEPS vyhlásila výberové konanie na nákup elektriny

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Dni energie a ekológie na Slovensku (DENS) 2019

Chcete aj Vy bývať lacnejšie? Pomôže zvýhodnený úver ŠFRB či príspevok na zateplenie rodinného domu.

Viete ako znížiť výdavky na energie? Zaujímajú Vás dotácie na solárne systémy, fotovoltiku, tepelné čerpadlá či kotly na biomasu?

Poznáte fungovanie elektromobilu či elektrobicykla?

Triedite odpad správne?

Príďte na DENS 2019 a dozviete sa viac.

V roku 2019 opätovne radi zavítame do slovenských miest, tentoraz už so 6. ročníkom populárneho podujatia Dni energie a ekológie na Slovensku - DENS 2019. Návštevníkom a obyvateľom Žiliny, Banskej Bystrice a Bratislavy odprezentujeme zelené technológie, úspory energie, ochranu životného prostredia, udržateľnú dopravu a množstvo aktivít. Keďže podujatie je určené pre celé rodiny s deťmi, všetci sa niečo naučia, ale aj zabavia. S DENS 2019 sa predstavíme v Žiline (Nám. A. Hlinku – 4.6.2019), Banskej Bystrici (Nám. SNP – 6.6.2019) a v Bratislave (OD IKEA – 8.6.2019) . Príďte medzi nás a určite neobanujete.


Viac fotiek »

Návštevníkom chceme umožniť bližšie sa zoznámiť so solárnymi systémami či už na ohrev vody alebo na produkciu elektriny, tepelnými čerpadlami, ale aj úspornými LED žiarovkami. Nemali by chýbať ani praktické informácie o populárnych možnostiach získania (i) príspevku na zateplenie rodinných domov, (ii) zvýhodnených úverov na obnovu bytových domov a (iii) dotácií na kúpu fotovoltických panelov, solárnych systémov, kotlov na biomasu či tepelných čerpadiel. Zaujímavosťou určite budú aj chystané elektomobily a elektrobicykle.

Ako sme však avizovali, mnoho aktivít plánujeme zamerať na deti a mládež či už ohľadne triedenia odpadu alebo ochrany životného prostredia, jednoducho eko informácie hravou formou.

Šoko na DENS 2018 v Žiline

Sme nesmierne radi, že aj tentoraz nás podporili jednotlivé samosprávy a samotný DENS 2019 zorganizujeme pod záštitou pána Ladislava Mika, vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a primátorov Bratislavy - Matúš Vallo, Žiliny - Peter Fiabáne a Banskej Bystrice - Ján Nosko.

V tejto súvislosti uvádzame našich partnerov pre rok 2019, ktorým patrí srdečné poďakovanie:

Hlavní partneriPartneri

Účasť ŠFRB na DENS 2019 je podporená vďaka programom IROP a EFRR:

Partneri tomboly

Zároveň si dovoľujeme pozvať aj ďalších partnerov, ktorí by sa nášho podujatia DENS 2019 chceli aktívne zúčastniť, resp. nás podporiť iným spôsobom.

Ladislav Miko - vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku

Život bez energie si v modernej spoločnosti už nevieme predstaviť; zároveň nikdy neboli otázky dopadov našej civilizácie na ekosystém Zeme, Európy či našej krajiny naliehavejšie. Výzvy v oblasti udržateľnej energie a energetickej efektívnosti sú často mimoriadne zložité, nie je ale možné ich obísť. Vítam preto DENS ako fórum, kde je možné hľadať inšpiráciu a možnosti pre lepšie využitie udržateľných technológií a zelenej ekonomiky. Vidím stále obrovský priestor na zlepšenie, ktorý musíme v čo najkratšej dobre využiť.


Ján Nosko - primátor Banskej Bystrice

Som rád, že podujatie Dni energie sa okrem iných slovenských miest opäť uskutoční aj v Banskej Bystrici. Ochrana životného prostredia dnes patrí k najdiskutovanejším témam a inak to nie je ani v meste pod Urpínom. Usilujeme sa obyvateľom i návštevníkom ponúkať ekologickejšie možnosti. V našom Turistickom informačnom centre si môžu požičať e-bike a tento rok sme dokončili aj prvú reálnu cyklotrasu. Chceme zelené, zdravé a čisté mesto, čo závisí najmä od ľudí, ktorí v ňom žijú. V novinách preto informujeme o správnom separovaní odpadov, o pozitívnom využívaní mestskej hromadnej dopravy či o súčasnom nadmernom počte automobilov. Ako samospráva sa pravidelne zapájame do podujatí zameraných na skrášľovanie okolia a pomocnú ruku nám neraz podali aj deti zo základných a materských škôl. Hľadáme lepšie alternatívy, a preto plánujeme zrealizovať mnohé zelené projekty. Snažíme sa využívať efektívne možnosti ako úsporné inteligentné osvetlenie či priepustné mlatové chodníky miesto asfaltových. Pri rekonštrukcii materských škôl sa zameriavame na znižovanie energetickej náročnosti a obyčajné kontajnery na sídliskách chceme vymeniť za polopodzemné. Postupujeme malými krokmi k veľkému cieľu. Ďakujem organizátorom za to, že môžeme byť súčasťou Dní energie 2019 a želám im čo najviac účastníkov všetkých vekových kategórií. Som si istý, že trendy, ktoré toto podujatie nastoľuje budú pre mnohých inšpiráciou.

Peter Fiabáne - primátor Žiliny

V súčasnosti je téma ekológie, ochrany životného prostredia a efektívneho využívania energií vysoko aktuálna a vyžaduje si veľkú pozornosť verejnosti. Práve takéto podujatia prinášajú ľuďom možnosť zoznámiť sa s modernými a úspornými technológiami, ktoré sa dajú jednoducho zahrnúť do nášho každodenného života. Je potrebné uvedomiť si, že ak chceme pre nás a pre ďalšie generácie zachovať zdravé životné prostredie, tak sa musíme k nemu správať oveľa ohľaduplnejšie ako doteraz. Podujatie Dni energie a ekológie na Slovensku nám pomáha nájsť tú správnu cestu. Som veľmi rád, že sa v našom meste darí zavádzať alternatívne formy dopravy ako aj rôzne úsporné a ekologické opatrenia. Tento rok sme uviedli do prevádzky bezplatný systém zdieľania bicyklov tzv. bikesharing, ktorý sa od prvého dňa stal veľmi obľúbený. Podarilo sa nám rekonštruovať verejné osvetlenie v meste, pričom sme staré a energeticky náročné typy osvetlenia nahradili modernejšími a úspornejšími. Som presvedčený, že aj tento ročník Dní energie a ekológie prispeje k väčšiemu povedomiu medzi verejnosťou o zelených technológiách a ekológii.


Tombola

Vyhliadkový let vrtuľníkom ponad Liptov

Bicykel


Mediálne výstupy

Banská Bystrica - Podujatia: Pozvánka DENS 2019
Radničné noviny BB: Plagát podujatia

Ročníky:

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2019 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP.