Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Z prvej ruky: Cena elektriny a zemného plynu

Znižovanie závislosti na ruských palivách a pomoc vlády

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Čo je za vysokými cenami energií a ako ich skrotiť

Kalendár akcií

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na reportáže

Európsky týždeň mobility 2015 - „Vyber. Zmeň. Kombinuj."

Od 16. do 22. septembra prebiehal už 16. ročník Európskeho týždňa mobility (ETM). Išlo o kampaň, podporenú Európskou komisiou, s cieľom posilniť udržateľnú mestskú mobility v súlade s mottom „Vyber. Zmeň. Kombinuj.". Výsledkom vhodnej kombinácie rôznych foriem cestovania (peši, bicyklom či hromadnou dopravou), môže byť rýchlejší, zdravší a komfortnejší presun v meste. A vrcholom týždňa bol utorok (22. september 2015) - Deň bez áut, s cieľom nechať automobil, často využívaný, no nie nevyhnutný prostriedok dopravy, radšej v garáži či na parkovacom mieste.

Po úspešnom minuloročnom ETM, sa v roku 2015, popri mnohých európskych či svetových samosprávach, zapojili aj tie slovenské. Celkovo na ETM 2015 participovalo 1869 miest a obcí zo 45 štátov z celého sveta, z čoho hneď 30 ich bolo zo Slovenska:

Banská Bystrica, Bardejov, Bojnice, Bratislava, Dolný Kubín, Galanta, Hlohovec, Komárno, Krásno nad Kysucou, Levice, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Margecany, Martin, Moldava nad Bodvou, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Poprad, Prešov, Prievidza, Ružomberok, Senica, Sereď, Spišská Nová Ves, Svit, Štúrovo, Trnava, Zvolen, Žilina.

Dúfame, že v zozname ste našli aj svoje mesto a aktívne ste sa zapojili do Európskeho týždňa mobility 2015.


Pozvánka od eurokomisárky Violety Bulc

"Naj" samosprávy národnej súťaže Európskeho týždňa mobility 2015

Vyhodnotenie Európskeho týždňa mobility (ETM) 2015 a slávnostne odovzdávanie ocenení národnej súťaže symbolicky ukončili dňa 6. októbra 2015 v banskobystrickom hoteli Národný dom konferenciu Cyklistická doprava, ktorá bola zameraná na cyklistickú dopravu, cykloturistiku a udržateľnú mobilitu. Kategóriu národnej súťaže ETM 2015 Aktívna samospráva vyhrala Žilina, ktorá podľa členov hodnotiacej komisie najlepšie preukázala schopnosť motivovať subjekty pôsobiace na jej území k vzájomnej spolupráci a spolupatričnosti smerujúcej k realizácii aktivít a trvalých opatrení v oblasti mobility. Zabodovala rôznorodosťou realizovaných aktivít, ale aj počtom inštitúcií a organizácií spolupracujúcich pri ich príprave. Zavážil aj počet obyvateľov, ktorí sa zapojili do kampane v meste pod Dubňom.

Za originálnu aktivitu Deň bez áut – parkovisko v centre mesta trochu inak bola ocenená Banská Bystrica. Organizátori tejto aktivity vytvorili pri banskobystrickom Barbakane improvizovanú triedu, kde sa študenti miestneho Gymnázia Mikuláša Kováča naučili viac o histórii mesta, ekológii a ekologických spôsoboch prepravy. V tejto kategórii bola hodnotená kreativita, originalita, atraktivita a prevedenie prihlásenej aktivity.

Moldava nad Bodvou si prevzala ocenenie za efektívne trvalé opatrenie, ktorým je Integrovaný dopravný uzol. Výsledkom je integrácia železničnej, autobusovej a individuálnej dopravy v meste. Hodnotená bola efektivita prihlásenej aktivity, jej udržateľnosť, finančná náročnosť a dopady na životné prostredie. Kategóriu Originálna tematická fotografia vyhralo mesto Levice. Do národnej súťaže ETM 2015 sa prihlásilo štrnásť samospráv (v roku 2014 ich bolo desať): Banská Bystrica, Bojnice, Dolný Kubín, Galanta, Hlohovec, Levice, Lučenec, Martin, Moldava nad Bodvou, Prešov, Prievidza, Svit, Štúrovo a Žilina.

Zdroj: Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP), koordinátor národnej kampane ETM 2015.

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.