Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Krátkodobé zastavenie tokov ruskej ropy

Cez NS I opäť prúdi plyn do Európy a európska solidarita

TA3: Plynu by malo byť dosť na celú zimu

Krátenie ruských dodávok plynu do Európy

Kalendár akcií

PR sekcia

Možnosť tankovať CNG už aj na ceste R1 pri Nitre

Slovnaft nabehol po letnej odstávke na plnú prevádzku

SEPS navyšuje obchodné kapacity medzi Slovenskom a Ukrajinou

Polročné výsledky štátneho SEPS-u

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Finančná podpora Štátneho fondu rozvoja bývania na rok 2015

Niet pochýb o tom, že budovy, v ktorých bývame, si zaslúžia patričnú pozornosť. Veď vo výraznej miere ovplyvňujú kvalitu našich životov cez dopady na zdravie a psychickú pohodu až po dosahy na financie a životné prostredie.

Prirodzene starne aj bytový fond na Slovensku, ktorého obnova si vyžaduje nemalé investície. Inštitúciou zriadenou za účelom poskytovania finančnej pomoci, predovšetkým pri obnove budov a výstavbe nájomných bytov, je Štátny fond rozvoja bývania SR. Práve v roku 2015 disponuje ŠFRB na účel obnovy bytových a rodinných domov zaujímavou čiastkou prevyšujúcou 166 miliónov EUR. Pôvodná suma sa totiž navýšila o viac ako sto miliónovú finančnú injekciu európskych peňazí nevyčerpaných v programovom období 2007-2013.


Zdroj: Návrh na zmenu rozpočtu Štátneho fondu rozvoja bývania na rok 2015 schválený vládou SR 1.4.2015

Stratégia obnovy budov v SR predpokladá zvýšenie podielu obnovených bytov v bytových domoch a rodinných domoch z 50%, resp. 33% v roku 2013 na 72%, resp. 48% v roku 2020. Na dosiahnutie týchto cieľov má slúžiť spomínaná podpora ŠFRB v roku 2015:

Predmetné žiadosti je potrebné adresovať na Mestský úrad v sídle okresu najneskôr do 31.10.2015. Doterajšie skúsenosti však preukázali omnoho vyšší záujem spoločenstiev vlastníkov bytov o poskytnutie financií zo ŠFRB ako individuálnych žiadateľov z radov vlastníkov rodinných domov.

Pre úplnosť uvádzame aj podmienky podpory zvýhodnených úverov od ŠFRB pre mladé rodiny na kúpu bytu pre rok 2015:


*mesačný príjem žiadateľa a osôb ktorých príjmy sa posudzujú spoločne za predchádzajúci rok (vypočíta sa ako podiel z príjmu za predchádzajúci kalendárny rok a príslušného počtu mesiacov, za ktoré tento príjem patril) nesmie prekročiť štvornásobok životného minima na domácnosť žiadateľa

Zdroj informácií: Štátny fond rozvoja bývania SR

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2022 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.